Повреден работник во Охрид

Вчера во 14.30 часот во Охрид, Д.К. (51) од Битола, изведувајќи градежни работи во верски објект ул. „Св.Климент Охридски” , паднал и се здобил со тешки телесни повреди.

Истиот со возило на Итна медицинска помош бил префлен во болницата „Св.Еразмо“ каде му била укажана лекарска помош, соопштија од МВР.
Posted in Несреќи при работа.