Скопски камионџија повреден во запалената цистерна кај Свети Николе

На 14.03.3020 околу 18.55 часот на автопатот Свети Николе–Штип, кај место викано „Медово“, се превртела цистерна со бензин, со скопски регистарски ознаки, управувана од С.Д.(45) од Скопје, по што се запалила. По незгодата, С.Д. бил […]

повеќе

Градежник загина на објект на булевар Борис Трајковски

На 14.03.2020 во 16.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден Ј.К.(40) од с.Шишево, скопско, кој се повредил извршувајќи градежни работи на објект во изградба на бул.„Борис Трајковски“. […]

повеќе

Комбе удри во скеле, тешко повреден градежен работник од Прилеп

На прилепската улица „Поп Аврамија“, во утринските часови на 12 март товарно возило „пежо боксер“, со прилепска регистрација, управувано од 46-годишен прилепчанец, при разминување со непознато возило, со десниот ретровизор удрилo во дрвена необележана талпа […]

повеќе

Повреден рудар во рудникот „Булмак“ кај Пробиштип

Повреден е 52 годишен рудар изутрина во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Пробиштип. Рударот е со полесни повреди и е испратен на домашно лекување. Портпаролот на Секторот за внатрешни работи, Гордана Панајотова информира […]

повеќе

Градежен работник тешко повреден , пренесен на Клиника

Се повреди работник извршувајќи си ја работата. Имено, вчера во 14.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники ‘’Мајка Тереза’’бил донесен тешко повреден работик. Според информациите во полицискиот билтен, се работи за […]

повеќе

Работник повреден во фабрика во Кавадарци

Вчера околу 18.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека П.Н.(23) од Кавадарци, при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, паднал и се повредил. Тој бил пренесен во болницата во Кавадарци за […]

повеќе

Пукање во Скопје попладнево: Повреден полицаец заврши во болница

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на улицата „Методија Митевски“ пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои […]

повеќе

Тракторист загина во сообраќајната несреќа кај Трапчин дол

Малку по  9,30 часот во неделата наутро на патот Кичево – Гостивар, кај селото Трапчин дол се случила тешка сообраќајка меѓу трактор и автомобил „ауди“, во која животот го загуби трактористот, додека возачот на возилот […]

повеќе

Несреќа во тетовско: Трактор падна во бездна, маж тешко повреден

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако тракторот со кој управувал паднал во бездна. -Вчера во 14:55 часот во СВР Тетово, 20-годишниот Х.М. од село Долно Палчиште, тетовско пријавил дека во 14.30 часот на […]

повеќе

ТЕШКО ПОВРЕДЕН ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен во градежна фирма додека извршувал работни задачи на објект на ул.Беласица […]

повеќе

Тешко повреден вработен во градежна фирма од Скопје

На 20.02.2020 околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од с.Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје, кој според пријавеното […]

повеќе

Тешко повреден работник во гостиварска фабрика

На 20.02.2020 во 03.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека Џ.Д.(41) од Гостивар, вработен во гостиварска фабрика, се здобил со тешки телесни повреди додека бил на работното место. Тој бил пренесен во гостиварската болница […]

повеќе