Повреден полициски службеник за време на должност

Полициски службеник од полициско одделение Петровец, вчера околу 23:10 часот, бил нападнат при интервенција за физички напад. М.С.(43) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол физички ги нападнал неговиот брат и снаа, а при […]

повеќе

Повреден полицаец

ВМРО-ДПМНЕ вчера во знак на протест поради притворените пратеници ја блокираше еден час границата, при што дошло до туркање и инцидент со полицијата. Приведен е еден демонстрант, а еден полицаец бил повреден. Инцидент на преминот […]

повеќе

Работник падна од скеле во Центар

Работник е повреден откако попладнево паднал од скеле на улицата „Максим Горки“ во Центар. Неофицијално лицето работело на една од зградите лоцирана на улицата. Од МВР за Курир потврдуваат дека случајот кај нив е пријавен […]

повеќе

Наставничка физички нападната на час

Четириесет и осум годишната А.Е. вчера пријавила во полиција дека била физички нападната додека одржувала настава во основното училиште во село Батинци. Од полицијата информираат дека во кабинетот дошол А.Ј.(58) и почнал да ја навредува […]

повеќе

Повреден работник, паднал од камион

На 12 декември во 17.30 часот од Ургентен центар – Мајка Тереза било пријавено дека кај нив било донесено повреден Д.Б.(35) од скопското село Зелениково, скопско, вработен во фирмата “Техно Павер”. Истиот ден околу 16.15 […]

повеќе

Тешко повреден работник во Гостивар

Тешко повреден работник во Гостивар Педесет и осумгодишен работник се повредил во фабрика во Гостивар. Несреќата се случила ноќеска околу 1 часот. Работникот Н.С.(58) со тешки повреди прво бил згрижен во гостиварската болница откако бил […]

повеќе

СМРТ КРАЈ ПОЖАР

Шеесет и петгодишен работник во механичарска работилница починал додека поправал автомобил. Според МВР, Ѓ.А.(65), додека вршел поправка на патничко моторно возило Сеат Толедо со прилепски таблички, сопственост на С. Д., од непознати причини избувнал пожар […]

повеќе

Работник е повреден при отстранување на дефект на водоводот на улица Козле

Работник  е полесно повреден при извршување на работите за санација на уличниот дефектна водоводната мрежа на улица Козле бб, кај црквата „Св. Јован“ во населба Козле. ЈП„ Водовод и канализција – Скопје“ информира дека отстранувањето […]

повеќе

Повреден возач на македонски автобус во сообраќајка во Австрија

Возач на автобус од Македонија е повреден во сообраќајна несреќа при судир со автомобил што се случила синоќа околу 22 часот во близина на Шлиeрбах, Австрија. Станува збор за автобус на македонскиот превозник „Насир Турс“ […]

повеќе

Тетовец тешко повреден по пад од покрив

Во тетовската клиничка болница вчера околу 10 часот бил донесен 27-годишниот тетовец со скршеница на левото рамо и повеќе набиеници на ребрата. По укажаната лекарска помош, итно е префрлен на скопските клиники. Тетовецот П.Р. повредите […]

повеќе

Во Штип тешко повреден тракторист

Вчера околу 13часот штипската полиција добила информација дека на патот Бања Кежовоца–депонија Штип, кај место викано Трештена скала има повредено лице во близина на трактор. На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР-Штип и […]

повеќе

Во Крива Паланка 19-годишник натепал полицаец

 Денеска по полноќ во Крива Паланка на улица „Свети Јоаким Осоговски”, пред угостителски објект во обид за контрола на угостителски објект и проверка на идентитет на лица, полицаец бил нападнат од С.Ѓ. (19) од село […]

повеќе