Циркулар му скинал три прсти

Во текот на вчерашниот ден во 15 часот и 12 минути се случила страшна несреќа при работа во Скопје. Полциијата информира дека од Градската општа болница “Наум Охридски“ било пријавено дека бил донесен кај нив […]

повеќе

Повреден полицаец

Еден полициски службеник од шумската полиција е полесно повреден откако во инцидент кој се случил во с.Тополница –  Радовиш, поради трактор натоварен со дрва, незадоволните селани замавнале со тврд предмет по него. Вчера во 16,50 […]

повеќе

Работник починал на лице место

Работник починал на лице место Околу 08 часот и 50 минути било пријавено дека на улицата „Гевгелиски партизански одреди“ во Гевгелија, при изведување на градежни работи, починал маж. Полицијата информира дека се работи за 61-годишниот […]

повеќе

Несреќа во Виница: Синот почина на лице место, таткото едвај се спаси

Несреќа во Виница: Синот почина на лице место, таткото едвај се спаси  Околу 18 часот синоќа во Полициска станица -Виница, пријавен  е несреќен случај на местото „Лисичка“ во атар на селото Градец. 25-годишниот И.Г. од […]

повеќе

Починал по повреда од земјоделска косачка

На 28.10.2017 година околу 14,00 часот во село Амзибегово, светиниколско, дошло до несреќен случај во кој додека Т.Р.(50) во дворното место од својот дом, ја чистел земјоделската косачка, која била приклучена на трактор и подигната […]

повеќе

Тешко повреден работник додека сечел дрва

Додека сечел дрва со тешки телесни повреди се здобил 30 годишен жител од гостиварско Ново Село. Несреќата се случила во месноста Студена Вода, покрај регионалниот пат Гостивар -Маврови Анови. Повредениот бил донесен во гсотиварската болница, […]

повеќе

Работник се повредил со електричен циркулар

Вработен во фирмата „Јела“ од Неготино ја повредил раката, работејќи на електричен циркулар. СВР Неготино денеска соопшти дека настанот е пријавен вчера во 13 часот и оти е повреден 52-годишниот Љ.Г. Повредениот е однесен во […]

повеќе

Несреќа во Македонија-работници итно пренесени во болница

При изведување на градежни работи на автопатот во изградба Кичево-Охрид, вчера околу 12:30 часот кај местото „Лавчани“,  53-годишниот М.А. од Дебар и 57-годишниот В.Љ. работници од село Могорче, дебарско, биле удрени од црево кое било […]

повеќе

Несреќа во Кондово: Почина работник по пад од скеле

Скопје, 18 октомври- Градежен работник починал вчера во Ургентниот центар во Скопје откако претходно паднал од скеле при изведување на градежни работи на куќа. Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера околу 13 часот […]

повеќе

На влезот на Скопје гаѓано со камен по полициско возило- еден полицаец повреден

Околу 9 часот вчера, на влезот во Скопје кај населбата Маџари со камен било гаѓано возило на МВР, по кое еден припадник на полицијата се здобил со повреди. Имено полициското возило Дефендер“ се движеле по […]

повеќе