Грабеж во менувачница во Сарај, повреден сопственикот

Три непознати лица, од кои едно вооружено со автоматска пушка, а друго со пиштол, вчера околу 20:20 часот извршиле разбојништво врз сопственикот на менувачница во ТЦ „Сарај“ во Скопје. Како што информираат од МВР, разбојништвото било извршено пред […]

повеќе

Работник тешко повреден при пад на метални профили

Работник е тешко повреден откако паднал врз метални профили во фабриката за цевки „11-ти Октомври“ во Куманово. МВР соопшти дека 33-годишниот работник М.С.(33) од кумановското село Горно Којнаре вчера попладне паднал од сајла за транспорт […]

повеќе

Скопјанец тешко повреден во својот локал, паднал во отвор

Г.П.(46) од Скопје при пад од висина се здобил со тешка телесна повреда-пукнат череп, констатирана од страна на лекар во Ургентен центар. 12 септември 2017 12:39 Несреќата се случила вчера наутро во Скопје на ул.“Пиринска“. […]

повеќе

Камион паднал во бездна кај Трница, повреден возачот

Едно лице поминало со телесни повреди откако, камион излетал од коловозот на магистралниот патен правец Маврови Анови-Дебар, кај месноста Трница. Според првичните сознанија на полицијата, несреќата се случила утрово околу 10 часот, додека шлеперот со […]

повеќе

Тракторист загина во делчевско Габрово

 Во несреќа со трактор загина 42-годишен жител на делчевското село Габрово. Според информациите од полицијата, несреќата се случила вчера кај месноста Кремењача во атарот на селото Габрово. – До несреќата дошло откако Б.Д. роден 1975 […]

повеќе

Изгубил живот при сеча на дрва

Педесетгодишен сечач на дрва од Берово денеска околу пладне го изгубил животот додека со пријателите сечеле дрва во шума над беровското село Владимирово. – Несреќата се случила пред 12 часот, кога дрво бука паднало врз […]

повеќе

Повреден вработен на патарината кај Глумово

Сообраќајната несреќа се случила вчера, и според официјалните информации од МВР, комбе „пежо боксер“ со скопски регистарски таблички, управувано Ј.Б. (40) од Скопје, удрило во кабина на патарината, а потоа и во автомобил „фолксваген шаран“ […]

повеќе

Повреден работник во рудникот „Булмак“

Работник во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Злетово вчера се повредил при извршување работни задачи. Министерството за внатрешни работи информира дека несреќата се случила вчера околу 10 часот. Повредениот Д.С. (43) од Пробиштип […]

повеќе

Работник тешко повреден при пад од училишен покрив

Вработен во основното училиште во с.Долно Ѓуѓанци, светиниколско, вчера паднал од покривот на училиштето додека извршувал поправки. Полицијата соопшти дека станува збор за В.А. (56), вработен како хаусмајстор во училиштето кој изведувал поправка на покривот […]

повеќе

Повреден полицаец во инцидент со дрвокрадци

Полицаец е повреден синоќа, кога дрвокрадци се обиделе да избегаат од полициската патрола која се обидела да ги сопре. Настанот се случил еден час по полноќ во велешкото село Горно Оризари. Полицијата му сигнализирала на […]

повеќе

Во несреќа со трактор тешко повреден старец

Вчера во 17,20 часот во Штип на излез од с.Спанчево кон с.Пантелеј, се случила сообраќајна незгода во која Љ.П.(84) од с.Спанчево, управувајќи трактор се превртел. Во незгодата Љ.П. се здобил со тешки телесни повреди (фрактура […]

повеќе