Маж загина, брат му тешко повреден во превртување на трактор

Маж загина, а неговиот брат е тешко повреден во несреќен случај регистриран од полицијата вчера околу 7:30 часот. Како што информираат од полицијата, несреќата се случила во атарот на прилепското село Дреновци кога 35-годишниот Р.Б. […]

повеќе

Тракторист загина во несреќен случај при работа на нива

Шеесет и деветгодишниот Ј.П. жител на село Живојно, општина Новаци, во саботата загинал во несреќен случај при вршење земјоделски работи со трактор. Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен на 14 октомври во 15:15 часот […]

повеќе

Тројца провредени при инцидент во главниот објект на Македонски пошти во Тетово

Три лица се повредени од искршено стакло и со нож при денешниот инцидент што околу 13 часот се сомничи дека го предизвикал Н.Ќ.(57) во и надвор од главниот објект на Македонски пошти во центарот на […]

повеќе

Несреќа на Криволак: Почина 35 годишен војник на АРМ во болницата во Неготино

Професионалниот војник О.Х. (35) починал синоќа во Здравствениот дом во Неготино, откако претходно со свои колеги учествувал во гаснење пожар на армискиот полигон Криволак, кој избувнал по извршено планско гаѓање од страна на единица на […]

повеќе

Камион се преврте на Валандовско Брдо, повреден возачот

Камион со струмички регистарски таблици утрово се преврте на Валандовско брдо при што со телесни повреди се здобил возачот. Од СВР Струмица информираат дека сообраќајката се случила во 6 часот и 45 минути на патот […]

повеќе

Повреден возач на трактор откако паднал од 30 метри

Вчера околу 18.30 часот Итната медицинска помош пријавила дека околу четири часа претходно над манастирот во селото Виниче, скопско, на местото викако Стајков вир, М.П. (52) од Стајковци, управувајќи трактор ИМТ изгубил контрола и паднал […]

повеќе

Бизарна несреќа во Македонија: Дробилка му ги отсекла двете нозе

Несреќен случај во кој жител на селото Грешница е тешко поведен бил пријавен вчера попладнето на полициска станица. Според информациите од полицијата, додека К.А. во селото Вранештица изведувал земјоделски работи на нива со дробилка, му […]

повеќе

Опожарена фурната и семејната куќа на Мисајловски, повреден пожарникар

Утринава во 9 часот избувна пожар во пекарата „Кендо” во скопската населба Ѓорче Петров. Фурната е во сопственост на таткото на поранешниот министер за транспор и врски, Владо Мисајловски, кој е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за […]

повеќе

Нападнат и повреден Елвис Бајрам

Елвис Бајрам, сегашниот градоначалник на Шуто Оризари и син на пратеникот Амди Бајрам, е претепан во неговата населба. Настанот се случил денес попладне, а повредениот Елвис веднаш бил префрлен во болницата 8-ми септември. Според неофицијални информации […]

повеќе

Со возилото се забиле во трактор – страшна несреќа во Македонија

Две лица потешко повредени во сообраќајка што се случила синоќа меѓу трактор и „сеат ибица“ на регионалниот пат Пехчево – Делчево кај месноста Стамарески преод. Според Гордана Панајотова, портпарол на СВР Штип, и двете возила […]

повеќе

Музичар на свадба повреден од залутан куршум

Четириесет и три годишниот скопјанец С.С. кој вчера како музичар присуствувал на свадба бил повреден од залутан куршум во Сарај. Околу 13:30 часот скопјанецот бил донесен во ГОБ „8-ми Септември“ со повреди во пределот на десната […]

повеќе

Грабеж во менувачница во Сарај, повреден сопственикот

Три непознати лица, од кои едно вооружено со автоматска пушка, а друго со пиштол, вчера околу 20:20 часот извршиле разбојништво врз сопственикот на менувачница во ТЦ „Сарај“ во Скопје. Како што информираат од МВР, разбојништвото било извршено пред […]

повеќе