Штип: Полицаец тешко повреден

Во 7 часот и 30 минути вистинска драма се одвиваше во Штип, при која полициски службеник е тешко повреден. Додека полицаецот во 3 часот и 30 минути бил на должност, 15-годишен малоелтник го турнал полицискиот […]

повеќе

Се отру работник во фабрика за јаглерод диоксид

Во фабрика за производство на јаглерод диоксид во село Меџитлија вчера на подот во внатрешноста на фабриката пронајден бил починат Б.Р. (47) од Битола, вработен како оператор во фабриката. Откако го забележал, друг вработен го […]

повеќе

КАВДАРЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ УПРАВУВАЊЕ РАБОТНА МАШИНА

15.02.2017, 14:46 КАВДАРЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ УПРАВУВАЊЕ РАБОТНА МАШИНА Работник од Кавадарци е тешко повреден вчера кога при управување работна машина удрил во електро-печка, соопшти МВР. Работникот Т.М. (49) бил донесен во Јавната здравствена установа […]

повеќе

Работник од Штип се бори за живот на КАРИЛ

Тешка несреќа: Работник од Штип се бори за живот на КАРИЛ Feb 14, 2017 Шеесетгодишен градежен работник од Штип се здоби со тешки телесни повреди при пад од скеле при изведување на градежни работи на […]

повеќе

Повреден пожарникар при гаснење пожар во Скопје

Повреден пожарникар при гаснење пожар во Скопје 12.02.2017 Триесет и петгодишен пожарникар синоќа е тешко повреден при интервенција на опожарен стан на ул. „Лука Геров“ во Скопје. Како што соопшти МВР, ноќеска во 00:25 часот во ЕИК-Скопје […]

повеќе

Паднал чистејќи снег од угосителски објект

5. February 2017 – 12:17 Тешко повреден скопјанец: Паднал чистејќи снег од угосителски објект На улицата „3-та Македонска бригада“ во Скопје вчера околу 13 часот М.М. (40) од село Сопиште, чистејќи ја настрешницата од снег […]

повеќе

Повреден работник од Македонски железници

08 Февруари 2017 Во несреќен случај, повреден работник од Македонски железници На 07.02.2017 година во 19.00 часот во Прилеп во кругот на АД „Жито Прилеп“, при отворање на товарен вагон на „Македонски железници“, рачка од вагонот […]

повеќе

КАМИОН ПАДНА ВО БЕЗДНА: Возачот е повреден

Камион излетал од патот кај селото Облавце, Кумановско. Возачот се здобил со телесни повреди, а камионот сè уште е во бездната Камион влекач марка „волво“ вчера околу 8:30 часот излетал од патот кај селото Облавце […]

повеќе

Повреден работник на гостиварски „Комуналец“

52 годишен работник на гостиварски комуналец ја скршил раката додека собирал смет. Повредата се слуќила при собирање на на смет. По  укажаната лекарска помош, работникот е поуѓтен на домашна нега. Извор: http://gostivarpress.mk/povreden-rabotnik-na-komunalets/

повеќе

Од снегот изгубил контрола и се забил во куќа

Снегот го направи своето, вчера во 15 часот и 30 минути на улицата Галишка во Кавадарци се случила сообраќајна незгода во која 54-годишниот Ј.Б. од Кавадарци управувајќи трактор „ИМТ“ со велешки регистарски ознаки поради неприлагодена […]

повеќе

Градежен работник тешко повреден по пад од скеле

Триесет и седумгодишен градежен работник А.Г. од Јабланица, Босна и Херцеговина, вработен во градежна фирма, од непознати причини паднал од скеле на висина од околу 19 метри додека работел на поставување метално скеле на мост […]

повеќе