Повреден оид струен удар на работното место

Младо момче од Штип било зафатено од струен удар додека било на работа. Во полициската станица во Штип вчера било пријавено дека во Клиничката Болница Штип бил донесен 18-годишниот С.Ј.(18) од село Парналија, Општина Карбинци […]

повеќе

Возачот повреден откако тракторот сам се придвижил

Во Демир Капија, вчера е пријавено е дека во близина на „Прждевски споменик“, Н.Б. (41), од село Могорче, дебарско, додека товарал вреќи со жито во трактор „ИМТ 539“ со дебарски регистарски ознаки сопственост на Џ.Б. […]

повеќе

Кичевец повреден додека гаснел пожар

Кичевец бил повреден кога гаснел пожар во фирмата во која работи, информираше МВР. Според полицијата, несреќата се случила денеска околу 8 часот во објект во „Жито Караораман – Кичево“, лоциран во близина на населбата Горица. […]

повеќе

Прилепчанец тешко повреден по пад во сала на битолскиот Универзитет

Прилепчанец тешко повреден по пад во сала на битолскиот Универзитет Педесет и петгодишен прилепчанец тешко се повредил кога паднал од поголема височина во Битола. Како што информираат од МВР, прилепчанецот во пладневните часови на 6 […]

повеќе

Работник тешко повреден во печатница во Кочани

Како што информира полицијата, вчера во полициската станица во Кочани од страна на Итната медицинска помош е пријавено дека околу 11.45 часот Д.К.(36) од Кочани додека извршувал работни задачи во печатница, се здобил со тешки […]

повеќе

Беровец загина во несреќа со трактор

Беровец загина во несреќа со трактор Во село Двориште, Беровско, вчера, во претпалдневните часови, 39-годишен жител од истото село, додека управувал трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал во бездна превртувајќи се […]

повеќе

Трагедија во Припор – еден работник загина, друг е повреден по одрон на земја

Еден работник загина, а еден е повреден откако врз нив паднала земја од одрон. Работниците се од приватна градежна фирма Баџак инженеринг, а биле ангажирани за изградба на потпорен ѕид на улицата Христо Татарчев на […]

повеќе

Тешко повреден возач на камион на автопатот Миладиновци-Штип

Тешко повреден возач на камион на автопатот Миладиновци-Штип На автопатот Миладиновци-Штип кој е во изградба, кај надвозникот за село Крушица во попладневните часови на 24. ноември возач на камион доживеал сообраќајна незгода. Како што информираат […]

повеќе

Таксист повреден и ограбен во Скопје

Таксист од Скопје бил повреден и ограбен синоќа на булевар „АВНОЈ“, откако три лица насилно му одзеле 920 денари и избегале, велат од МВР. „Вработен во  Градска општа болница „Св. Наум Охридски”, вчера во 22:25 […]

повеќе

Повреден работник во фабрика во Велес

Повреден работник во фабрика во Велес На 16.11.2018 година во 10.50 часот во Полициска станица Велес од Болница Велес е пријавено дека кај нив  било донесено лицето Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди. Лицето […]

повеќе

Во велешки „Брако“ тешко повреден работник

Вработен во „Брако“ вчераутро се здобил со тешки телесни повреди додека работел на машина за обработка на жица. Од СВР – Велес информираат вчера околу 9 часот во ДПТУ „Брако“ – погон клинчара, додека лицето […]

повеќе

Повреден работник во фабрика во Кочани

Вчера во 20 часот во полициската станица Кочани, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б.Г.(61) од Кочани. Тој се здобил со повреди при извршување на  работни […]

повеќе