Полицајци се повредиле при сообраќајка со комби на МВР

Во текот на вчерашниот ден на улицата „Ѓорче Петров“, се случила сообраќајна незгода меѓу комби „Фолксваген транспортер“ во сопственост на МВР и автомобил „голф“ со скопски регистерски таблици, управуван од 18-годишен возач од село Сарај. […]

повеќе

Кавадарци: 19 годишно момче тешко се повредило управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му е контатирана тешка телесна повреда. По  укажаната медицинска помош, […]

повеќе

Несреќа на подготовките за “Пивофест”

Работник се здоби со тешки телесни повреди откако падна од голема висина, при монтирањето на штандовите за претстојната манифестација “Пивофест”. Според информациите од очевидци, работникот бил при свест до доаѓањето на Брзата медицинска помош. Поради […]

повеќе

Дрвокрадци повредиле полицаец при бегство со џип

Еден полицаец е повреден откако непознат сторител со џип се насочил кон полициска патрола која вршела контрола за нелегална сеча на дрва во гостиварска Долна Бањица. Според СВР Тетово, утрово околу два часот полициски службеници […]

повеќе

Градежен работник од Куманово тешко повреден по пад од куќа

Машко лице со тешки телесни повреди вчера завршило на скопските клиники, откако паднало од куќа во изградба на улицата „Денко Драганов“ во Куманово. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во 12:50 […]

повеќе

Работник загинал во фабрика во тетовското село Порој

Работник загинал во фабрика во тетовското село Порој. Според полицијата, вчера во 15:53 часот во Полициската станица Тетово од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив било донесено починато лице. Полицајците констатирале дека се […]

повеќе

Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа на магистарлниот пат Куманово-Крива паланка, во селото Војник, кога се превртел камион кој превезувал сладолед. Повредениот, триесет и осумгодишен возач од Студеничани, скопско, бил пренесен со возило […]

повеќе

Повреден полицаец при обид да приведе осуден за убиство во Тетово

Полицаец настрадал при обид да приведе осуден за убиство во Тетово. МВР информираше дека вчера околу 21,45 часот на улица „Страшо Пинџур“ во Тетово од страна на полициски службеници на СВР Тетово биле преземани мерки […]

повеќе

Повредени двајца работници додека се обидувале да отстранат дефектен воз од шините

Двајца работници од возен персонале се здобиле со повреди додека се обидувале да отстранат од шините дефектен воз. „На 24.06.2018 година околу 18.00 часот било пријавено дека на потегот од стојалиштето Дуброво и железничката станица […]

повеќе

Работник тешко повреден во Струга

Вчера околу 14.30 часот на ул.„Партизанска“ во Струга, при изведување градежни работи во станбена зграда во изградба, односно при работа со машина за изработување на подлоги, С.М. (21) од с.Горенци, охридско, ја повредил десната рака. […]

повеќе

Повредени седум полицајци

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека во текот на вечерашниот јавен протест во Скопје, пред зградата на Собранието, дел од демонстрантите употребија распрскувачки средства и насилно ја турнаа заштитната ограда, истовремено обидувајќи се […]

повеќе

Повреден новинарот на „Инфомакс“

Новинарот на Инфомакс е повреден вечерва од страна на полицијата која му фрли солзавец во лице и шок бомба во нозете додека пренесуваше во живо од протестот пред Собранието на Р.Македнија. извор: https://republika.mk/928698И Hits: 96

повеќе