Додека сечел дрво, му паднала гранка врз глава

Албански државјанин вчера починал од повреди откако на глава му паднала гранка додека сечел дрво со моторна пила. Според СВР Тетово, албанскиот државјанин К.Ц. ( 53 ) вчера претпладне во шумско подрачје во атарот на […]

повеќе

Тешка сообраќајка меѓу две товарни возила, тешко повреден е едниот возач

На регионалниот пат Градско-Прилеп вчера попладне се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Волво“ со кавадаречки регистерски таблици управувано од Р.А. (41) и товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од И.А.(48) […]

повеќе

Возач е повреден откако камион се преврте кај Битола

Во тешка сообраќајна несреќа кај Битола, повреден е возач. Според полицијата, вчера околу 16,10 часот на магистралниот пат Ресен-Битола, кај местото викано „Црвен” товарно моторно возило ,,мерцедес” со битолски регистерски таблици управувано од С.С.(61) од […]

повеќе

Кај Нерези е повреден тракторист

Вчера на локалниот пат село Нерези – село Крушопек, Ф.М.(51) од село Крушопек, управувајќи трактор „ИМТ 533“, изгубил контрола и се превртел, информираат од МВР. Укажана му е лекарска помош во Градска општа болница „8 […]

повеќе

Несреќа при истовар – двајца работници итно пренесени на скопските клиники

Двајца работници итно пренесени на скопските клиники. Како што информираат од МВР, вчера  во  22.13 часот во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, со повреди биле донесени М.З.(50) и П.О.(56), двајцата од Скопје, вработени […]

повеќе

Несреќа во Рудникот во Крива Паланка – почина еден рудар

Еден рудар го загуби животот во несреќа во рудникот во Крива Паланка. На 23.08.2018 година околу 21.25 часот во рудник „Болмак“ во Крива Паланка, Ј.П.(55) од с.Мождивњак, кривопаланечко, при работа паднал во јама и се […]

повеќе

Загина инжинер при минирање во рудник

На 24.08.2018 година околу 14,25 часот од Итна медицинска помош е пријавено починато лице М.Н.(54) од Кавадарци, вработен како инжинер во фирма „Мак-Дрил“. Истиот при минирање на ископ во рудник „Говрлево“ бил погоден од камен […]

повеќе

Работник од “Паркови и зеленило” од Гостивар е тешко повреден

На 23.08.2018 година околу 12.40 часот во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен Џ.З.(53) од Гостивар, вработен во Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ од Гостивар, со тешки телесни повреди. Според пријавеното, тој се здобил […]

повеќе

Кичевец тешко повреден по пад од приколка натоварена со дрво

Педесет и двегодишниот М.Р.  од Кичево е тешко повреден откако во неделата вечерта паднал од приколка натоварена со дрва. Несреќата, како што информираат од полицијата, се случила во 20,30 часот во Кичево на улицата „Амит Челопечанец“ […]

повеќе

Тежок инцидент на паркинг среде Скопје – има повреден полицаец и уапсени

На 18.08.2018 година во 21.40 часот на ул.„Самоилова“ во Скопје, во моментот кога полициски службеник со специјално возило преземал мерки за отстранување на погрешно паркирани возила, едно непознато лице почнало да го влече вработениот во […]

повеќе

Тешко повреден работник по пад од покрив

Четирисет и седумгодишниот А.Џ. од Скопје вчера бил донесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза’ со тешки телесни повреди здобиени по пад од покрив. Како што соопшти МВР, инцидентот вчера бил пријавен во полиција од Клиничкиот центар во […]

повеќе

Тешко повреден работник по пад од покрив

Четирисет и седумгодишниот А.Џ. од Скопје вчера бил донесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза’ со тешки телесни повреди здобиени по пад од покрив. Како што соопшти МВР, инцидентот вчера бил пријавен во полиција од Клиничкиот центар во […]

повеќе