Повреден полицаец од Штип

На 26.04.2017 година во 19.30 часот во ПС Штип, полициски службеник во ПС Штип пријавил дека истиот ден околу 16.00 часот, додека бил на извршување на службени задачи на влезната врата од градскиот стадион во […]

повеќе

Петмина припадници на АРМ повредени во сообраќајна несреќа

Оклопениот транспортер на АРМ се судрил откако му откажале сопирачките – 5 војници повредени Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти детали за вчерашната сообраќајка  кај наплатната рампа Сопот, во која се судриле три воени возила и биле […]

повеќе

Загина градежен работник

Загина градежен работник Шеесетгодишниот А.Г. од кочанското село Горни Подлог, кој бил качен на скеле во хала-луштара која се наоѓа во кругот на фирмата „Мак-Прогрес“ во Виница, паднал од платформа висока околу 3 метри. Поради сериозноста […]

повеќе

Повреден полицаец што фатил крадец на дело

Повреден полицаец што фатил крадец на дело | МКД.мк Според полицијата во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од прилепската полиција, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на […]

повеќе

Тетовски адвокат е повреден откако бил нападнат во својата адвокатска канцеларија.

Тетовски адвокат е повреден откако бил нападнат во својата адвокатска канцеларија. Нападнатиот Б.С. (51) од с.Пирок, настанот во тетовската полиција го пријавил вчера. Тој пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот, додека работел во неговата […]

повеќе

Тешка сообраќајка на влезот на Велес, загина 23-годишно момче

Тешка сообраќајка на влезот на Велес, загина 23-годишно момче Дваесет и тригодишно момче од Кавадарци загина утрово во сообраќајна несреќа на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на […]

повеќе

Повреден работник во Охрид

Вчера во 14.30 часот во Охрид, Д.К. (51) од Битола, изведувајќи градежни работи во верски објект ул. „Св.Климент Охридски” , паднал и се здобил со тешки телесни повреди. Истиот со возило на Итна медицинска помош […]

повеќе

Пожар во куќарка на Фершпед, еден работник повреден

Пожар во куќарка на Фершпед, еден работник повреден  Вчера во 6.45 часот во ЕИК Скопје било добиено известување дека кај стар автопазар, на терминалот на „Фершпед” била опожарена куќарка која служела како соблекувална за вработените […]

повеќе

Повреден тракторист, изгубил контрола и се превртел во реката

Вчеравечер околу 19 часот во близина на струшкото село Ложани, додека С.Ќ. (20) од с.Ложани работел со трактор на пат покрај реката „Црн Дрим”, во еден момент изгубил контрола над тракторот по што се превртел […]

повеќе

Тешко повредено лице во тракторска несреќа

З.С.(55) од село Алинци, се здобил со тешки телесни повреди (скршена горна вилица), откако паднал од трактор со кој управувал Д.К. од село Кривогаштани, во несреќата која се случила во атарот на село Канатларци, на некатегоризиран […]

повеќе

Повреден работник во млекара во Куманово- Итно префрлен на Ургентен

05,04,2017 Вчера попладне, во Куманово во Млекара „Здравје Радово“, 29- годишниот Д. С. од Скопје, работејќи во погон за производство на млечни производи, по своја волја се качил во товарен лифт натоварен со туби со […]

повеќе

Тешко повреден кумановец, паднал од кров

44-годишниот кумановец се лизнал и паднал од покривната конструкција од неговата семејна куќа. Од падот здобил тешки повреди, по што итно бил хоспитализиран на Скопските клиники. Извор: http://tv21.tv/mk/?p=123581 http://www.mkd.mk/crna-hronika/teshko-povreden-kumanovec-padnal-od-pokriv

повеќе