Трагичен крај за тракторист од Кочани

Страшна несреќа на македонските патиша – Трагичен крај за тракторист од Кочани – Reporter.mk

Тешка сообраќајка се случила вчера околу  09.40 часот на локалниот пат с.Липец до крстосницата со Р-1304 во Виница се случила сообраќајна незгода во која 51-годишниот М.П. од с.Липец, управувајќи трактор „ИМТ 533“ со кочански регистарски ознаки, излетал од патот.

Во незгодата возачот со моторното возило од здобиените повреди починал на местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од Полициската станица во Виница. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на семејството за погреб.

http://reporter.mk/makedonija

http://ping.mk/2017/03/30/traktorist-od-lipets-zaginal-vo-nesreka/

 

Views: 78

Posted in Несреќи при работа.