Повреден работник во Охрид

Вчера во 14.30 часот во Охрид, Д.К. (51) од Битола, изведувајќи градежни работи во верски објект ул. „Св.Климент Охридски” , паднал и се здобил со тешки телесни повреди.

Истиот со возило на Итна медицинска помош бил префлен во болницата „Св.Еразмо“ каде му била укажана лекарска помош, соопштија од МВР.

Views: 64

Posted in Несреќи при работа.