Изгубил контрола и паднал во провалија, повреден тракторист

07,05,2016 19:40 часот во скопското село Усје кај месноста „Ограда”, на земјен пат, случена е сообраќајна незгода во која е повреден Д.А.(38) од Скопје.

Д.А. управувајќи трактор ИМП 560, изгубил контрола над движењето на тракторот и со истиот излегол од патот и паднал во провалија. Од незгодата, Д.А.се здобил со тешки телесни повреди. Истиот бил задржан на лекување во Одделенито за КАРИЛ. Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Views: 66

Posted in Несреќи при работа.