Повредени осум специјалци на МВР во сообраќајка

Осум припадници на специјалните сили на МВР се тешко повредени во синоќешната сообраќајка која се случи на булеварот Партизански одреди во Скопје. Тие биле во полициско транспортно возило кое било дел од голем конвој.

Во еден момент, поради непочитување на сообраќајните прописи и неприлагодена брзина во конвојот удрило „ауди“ со скопски таблички. Повредени со возило на Итна помош се префрлени на скопските клиники и во старата градска болница.

Извор: http://fokus.mk/povredeni-osum-spetsijaltsi-na-mvr-vo-soobrakajka/

Views: 82

Posted in Несреќи при работа.