Во несреќа со трактор тешко повреден старец

Вчера во 17,20 часот во Штип на излез од с.Спанчево кон с.Пантелеј, се случила сообраќајна незгода во која Љ.П.(84) од с.Спанчево, управувајќи трактор се превртел. Во незгодата Љ.П. се здобил со тешки телесни повреди (фрактура на ребра и на дватта колка) и поради сериозноста на повредите тој е префрлен во Ургентен Центар-Скопје.

Извор: http://sitel.com.mk/vo-nesrekja-so-traktor-teshko-povreden-starec

Views: 84

Posted in Несреќи при работа.