Повреден вработен на патарината кај Глумово

Сообраќајната несреќа се случила вчера, и според официјалните информации од МВР, комбе „пежо боксер“ со скопски регистарски таблички, управувано Ј.Б. (40) од Скопје, удрило во кабина на патарината, а потоа и во автомобил „фолксваген шаран“ со албански регистарски таблички, управуван од И.П. (47) од Албанија.

Во несреќата полесни повреди добил вработениот на патарината Д.П. (47)

http://forward.daily.mk/hronika/sedum-lica-povredeni-nesrekja-patarinata-kaj-glumovo

Views: 64

Posted in Несреќи при работа.