Музичар на свадба повреден од залутан куршум

Четириесет и три годишниот скопјанец С.С. кој вчера како музичар присуствувал на свадба бил повреден од залутан куршум во Сарај. Околу 13:30 часот скопјанецот бил донесен во ГОБ „8-ми Септември“ со повреди во пределот на десната подколеница.
Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: http://kurir.mk/makedonija/hronika/muzichar-na-svadba-povreden-od-zalutan-kurshum/

 

Visits: 90

Posted in Несреќи при работа.