Со возилото се забиле во трактор – страшна несреќа во Македонија

Две лица потешко повредени во сообраќајка што се случила синоќа меѓу трактор и „сеат ибица“ на регионалниот пат Пехчево – Делчево кај месноста Стамарески преод.
Според Гордана Панајотова, портпарол на СВР Штип, и двете возила се движеле во иста насока, од Пехчево за Делчево.
– На тракторот со приколка кој не бил регистриран, се превезувале четири лица, возачот на тракторот, 49-годишниот В.Ц., неговиот син, татко и сопруга, а ПМВ со делчевски регистерски таблички, го управувал 22-годишниот М.Д. Возилото се удрило во тракторот и од несреќата со повреди завршиле возачот на тракторот и неговиот син, при што веднаш им е укажана прва помош и со возило на Итната медицинска служба во Делчево се однесени во Клиничка болница Штип. Другите учесници не се повредени, информира Панајотова.
Надлежните органи извршиле увид на местото на несреќата по комплетирање на доказите ќе се утврдат и причините кои довеле до несреќата.

Извор: http://www.press24.mk/so-voziloto-se-zabile-vo-traktor-strashna-nesrekja-vo-makedonija

Visits: 176

Posted in Несреќи при работа.