Несреќа во Кондово: Почина работник по пад од скеле

Скопје, 18 октомври- Градежен работник починал вчера во Ургентниот центар во Скопје откако претходно паднал од скеле при изведување на градежни работи на куќа.
Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера околу 13 часот и 45 минути, а 59 годишниот Н.И. од скопско Кондово по падот веднаш бил пренесен во Ургентниот центар каде подоцна им подлегнал на повредите.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид

Извор: http://www.zurnal.mk/content/?id=17101811572371

Visits: 64

Posted in Несреќи при работа.