Работник се повредил со електричен циркулар

Вработен во фирмата „Јела“ од Неготино ја повредил раката, работејќи на електричен циркулар.

СВР Неготино денеска соопшти дека настанот е пријавен вчера во 13 часот и оти е повреден 52-годишниот Љ.Г.

Повредениот е однесен во Итната медицинска помош во Неготино каде му е укажана лекарска помош.

http://plusinfo.mk/vest/131435/rabotnik-se-povredil-so-elektricen-cirkular

Views: 68

Posted in Несреќи при работа.