Полицаец повреден при интервенција во Куманово

Полициски службеник од СВР Куманово е повреден при обид да интервенира на инцидент кој се случил во кумановската населба Перо Чичо, дознава Кумановски Муабети од полициски извори. Според првичните информации, полицаецот е повреден кога едно лице од ромска националност го нападнало при обид истиот да биде приведен. Настанот го потврдуваат и од СВР Куманово, од […]

Извор: http://mms.mk/news

Views: 91

Posted in Несреќи при работа.