Полицаец повреден во обид да одземе нож при семејна расправија

Вчера во Куманово, полицаец се здобил со расекотина откако се обидел да одземе нож при семејна расправија. 33-годишниот кумановец, кој бил пуштен на домашно отсуство од затвор, почнал расправија со неговата поранешна невенчана сопруга.

Нејзиниот син почнал со раце да го турка и од масата земал кујнски нож. Пристигнала полицијата и при обидот да му го одземе ножот, еден полициски службеник се самоповредил на дланката од левата рака.

Осуденикот бил приведен и спроведен во Идризово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од полицијата.

Извор:МРТ

Views: 67

Posted in Несреќи при работа.