Несреќа со трактор

Шеесет и две годишниот М.Б. од село Мокрино го загуби животот откако тракторот со кој работел на нива се превртел.

Од полицијата информираат дека случајот мажот починал на лице место од добиените повреди.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршил Јавен обвинител и увидна екипа на Секторот за внатрешни работи-Струмица.

http://infocentar.mk/traktorska-smrt

Visits: 98

Posted in Несреќи при работа.