Тешко повреден геодет кој паднал во дупка

Геодет од Делчево бил тешко повреден додека вршел работни задачи, информираше МВР.

Според полицијата, несреќата се случила вчера околу 14 часот во непосредна близина на македонско- бугарската граница. Тогаш геодетот В.З.(53) од Делчево, вработен во Агенцијата за катастар и недвижности, извршувал работни задачи.

Но поради нерамен терен, стапнал во вдлабнатина и паднал, при што добил тешки телесни повреди.

Укажана му е прва помош од Итна медицинска помош, по што е пренесен и задржан во Медицински центар Струмица за понатамошно лекување. Извршен е увид на местото на настанот.

Тешко повреден геодет кој паднал во дупка

Views: 92

Posted in Несреќи при работа.