Повреден новинарот на „Инфомакс“

Новинарот на Инфомакс е повреден вечерва од страна на полицијата која му фрли солзавец во лице и шок бомба во нозете додека пренесуваше во живо од протестот пред Собранието на Р.Македнија.

извор: https://republika.mk/928698И

Visits: 175

Posted in Несреќи при работа.