Кавадарци: 19 годишно момче тешко се повредило управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му е контатирана тешка телесна повреда.

По  укажаната медицинска помош, повредениот е пуштен на домашно лекување

ИЗВОР:https://press24.mk/kavadarci-19-godishno-momche-teshko-se-povredilo-upravuvajkji-viljushkar

Visits: 134

Posted in Несреќи при работа.