Вработен починал по повреда на работа во кумановската фабрика за цевки

Четириесет и петгодишен кумановец со иницијали Б.В починал утрово во Фабриката за заварени цевки и профили во Куманово, откако бил погоден во градите од метално парче од алат со кој работел, соопштија денеска од МВР.

Според привичните информации на полицијата во несреќата се случиула во 8 часот утрово. Вработениот починал на пат кон болницата.

Од МВР информираат дека се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: https://www.libertas.mk/vraboten-pochinal-po-povreda-na-rabota/

Views: 94

Posted in Несреќи при работа.