НЕСРЕЌА ВО СКОПСКА ПЕКАРА: Повредено 21-годишно момче

Дваесет и едногодишниот Б.И. е повреден во еден час по полноќ откако количка натоварена со леб со која влегол во лифт во пекара на „Груица Војвода“ во Скопје,  се превртела и го потиснала.

МВР информира дека повредениот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор:https://www.mtm.mk/ostanato/29749-nesrekja-vo-skpska-pekara-povredeno-21-godishno-momche

Views: 142

Posted in Несреќи при работа.