Повреден работник кој работел на објект на МВР

На 19.09.2018 година во 12.24 часот во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил  донесен повреден О.П.(54) од Пробиштип. Тој се здобил со повреди при извршување работни задачи во објектот на МВР на Солунска глава, а бил ангажира од приватна фирма. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кликни тука за повеќе: Повреден работник кој работел на објект на МВР | opserver.mk

 

Visits: 122

Posted in Несреќи при работа.