Се преврте трактор. Возачот е тешко повреден! Кликни тука за повеќе: Се преврте трактор. Возачот е тешко повреден! | opserver.mk

На 29.09.2018 година во 08,35 часот на магистралниот пат Ресен – Охрид, поточно во село Јанковец, ресенско, Ј.Т.(21) од село Јанковец управувајќи трактор „Симпсон“ со ресенски регистарски ознаки, на кој имало прикачени самоделски лесни приколки натоварени со дрвени гајби – сандаци за јаболки, се превртел. Во незгодата возачот Ј.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница Битола, додека сопатничката Л.Т.(55) исто така од село Јанковец, се здобила со телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Кликни тука за повеќе: Се преврте трактор. Возачот е тешко повреден! | opserver.mk

Views: 107

Posted in Несреќи при работа.