Во беровско загинат во тракторска несреќа

Според полциискиот билтен, трагедијата се случила околу 1 часто по полноќ во саботата, кога 22-годишник управувајќи трактор во селото .Двориште-Берово, изгубил контрола и паднал во провалија.

Во кабината на тракторот бил и негов 34-годипшен соселанец. Тој починал од здобиените повреди на пат кон Медицински центар -Берово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: https://netpress.com.mk/mlad-naz-vo-berovsko-zagina-vo-traktorska-nesreka/

Views: 112

Posted in Несреќи при работа.