Затвореник нападнал надзорник, повреден завршил на Клиника

Вчера околу 13 часот, било пријавено дека во Казнено-поправната установа Идризово, при вршење служба во амбулантното одделение, надзорникот Ѓ.Д. (33) бил физички нападнат од осуденикот С.А. (33).

На Ѓ.Д. му била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР:

Views: 88

Posted in Несреќи при работа.