Повреден работник во фабрика во Кочани

Вчера во 20 часот во полициската станица Кочани, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б.Г.(61) од Кочани.

Тој се здобил со повреди при извршување на  работни задачи во приватна фирма во Кочани, кaде машина му ја повлекла раката.

По укажаната лекарска помош во општа болница Кочани, тој бил препратен на КАРИЛ при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извор

Views: 81

Posted in Несреќи при работа.