Повреден работник во фабрика во Велес

Повреден работник во фабрика во Велес

На 16.11.2018 година во 10.50 часот во Полициска станица Велес од Болница Велес е пријавено дека кај нив  било донесено лицето Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди.

Лицето со повреди се здобило при работа во фабрика во населба Речани, велешко.

ИЗВОР

Views: 95

Posted in Несреќи при работа.