Тешко повреден возач на камион на автопатот Миладиновци-Штип

Тешко повреден возач на камион на автопатот Миладиновци-Штип

На автопатот Миладиновци-Штип кој е во изградба, кај надвозникот за село Крушица во попладневните часови на 24. ноември возач на камион доживеал сообраќајна незгода.

Како што информираат од МВР, 48-годишен возач од Скопје, управувајќи со камион „ман“ удрил во надвозникот.

Во незгодата 48-годишникот се здобил со тешки повреди и итно бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Увид на лице место извршила полициска екипа од Свети Николе.

ИЗВОР

Views: 72

Posted in Несреќи при работа.