Полицаец загина во железничка несреќа кај Хиподром

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека товарен воз што сообраќал од Табановце кон Скопје изутинава во 5.50 минути удрил во возило „фолксваген венто“ сопственост на МВР. Воизлото го управувал А.Б. полициски службеник во Полициската станица Гази Баба кој починал на лице место.

Известен е јавен обвинител од ОЈО Скопје кој врши увид на местото на несреќата.

ИЗВОР

Views: 150

Posted in Несреќи при работа.