Повреден тракторист во превртен трактор

Несреќата се случила вчера во 18.05 часот на место викано „Долно маало“ во близина на село Тромеѓа, на земјен пат, кога трактор „Универзал 445“, управуван од Б.П.(49) од село Тромеѓа се превртел.

Притоа со тешки телесни повреди се здобил Б.П., кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар Куманово. По укажаната лекарска помош, бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

http://kumanovonews.mk/vesti/povreden-traktorist-vo-prevrten-traktor

 

 

Views: 120

Posted in Несреќи при работа.