Аавтобуска несреќа во Македонија – повреден возачот

Струмички автобус се превртил вечерва околу 18 часот и 30 минути на патот Василево- Пиперово.

Возачот кој бил единствен во автобусот со повреди е пренесен во болницата.

46 годишниот возач нема псоериозни повреди, а причините за превртувањето не се познати.

Поради истекување на нафта од автобусот на местото на несреќата интервенирало и едно противпожарно возило со тројца пожарникари на ТППЕ Струмица, информираат институциите.

Вечерва автобуска несреќа во Македонија – еден повреден

Views: 120

Posted in Несреќи при работа.