Тешко повреден градежен работник, паднал од објект во Лагадин

Охриѓанецот П.М. (56) вчера попладне бил донесен во болницата „Св.Еразмо“ со тешки телесни повреди здобиени при пад од висина при градежни активности во хотел во населбата Лагадин-Охрид.

Views: 131

Posted in Несреќи при работа.