Тешко повреден тракторист по превртување

Вчера околу 12 часот и 30 минути во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Битола-Ресен, се превртел трактор.

Според МВР во атар на село Братиндол, 57- годишниот В.Н од село Беранци паднал од трактор, кој го управувал Р.Т.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Битола каде му биле константирани тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош.

Увид извршила екипа од СВР Битола.

Тешко повреден тракторист по превртување

Views: 112

Posted in Несреќи при работа.