23-годишен маж повреден во фабрика во Пробиштип

На 25.05.2019 година околу 00.40 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Јавната здравствена установа Пробиштип бил донесен Д.Ј.(23) од Пробиштип кој, според пријавеното, се здобил со повреди при работа во фабрика во Пробиштип.

Тој бил префрлен во Клиничката болница Штип, каде му била укажана лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 98

Posted in Несреќи при работа.