Пожарникар повреден додека го гаснел пожарот во Кисела Вода

Пожарникар се здобил со повреди гаснејќи го пожарот кој избувна предмалку, дознава КУРИР.

Стан во населбата Кисела Вода е во пламен, а пожарникари веднаш пристигнале да се изборат со огнените јазли.

Како што дознава КУРИР, пожарникарот кој е повреден, со возило на итна помош е пренесен во болница.

ИЗВОР

Visits: 94

Posted in Несреќи при работа.