Му се превртел тракторот натоварен дрва – Тешко повреден маж од Дебреште

Околу 14  часот пријавено е дека меѓу селото Дебреште и Рилево, општина Долнени, 43-годишниот С.О. од село Дебреште, управувајќи трактор натоварен со огревни дрва, изгубил контрола и се превртел.

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во болницата во Прилеп, а потоа и во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен е увид.

https://press24.mk/mu-se-prevrtel-traktorot-natovaren-drva-teshko-povreden-mazh-od-debreshte

Views: 141

Posted in Несреќи при работа.