При изградбата на автопатот Кичево-Охрид тешко повреден работник

Завчера во СВР Охрид било пријавено дека во селоТребеништа, охридско, при отстранување на стара инсталација од столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид, Ј.М.(34) од Битола се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен и задржан во болницата Св.Еразмо во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР.

ИЗВОР: http://www.spektra.com.mk/lokalni/pri-izgradbata-na-avtopatot-kicevo-ohrid-teshko-povreden-rabotnik

Visits: 126

Posted in Несреќи при работа.