Повреден работник во Кочани

На 30.07.2019 година во 09.00 часот во Полициската станица Кочани од Здравствениот дом Кочани, било пријавено дека истиот ден околу 07.05 часот при работа во фирма во Кочани со повреда во пределот на левата нога се здобил З.М.(52) од Кочани,. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ПС Кочани и трудов инспектор.
Повреден работник во Кочани | opserver.mk

Views: 116

Posted in Несреќи при работа.