Загинат е возачот на превртениот камион

Вечерва околу 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, дознава Centar.mk

Според нивните сознанија товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот, а возачот, со иницијали Д. Т. (36) село Ржаничино починал на лице место.

Views: 161

Posted in Несреќи при работа.