Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ вчера бил донесен Ј.М.(32) од село Визбегово, скопско, со тешки телесни повреди на десната нога, кои, според пријавеното, ги добил при работа во угостителски објект во Сарај, во просториите каде се подготвува месото.

Од ГОБ „8-ми Септември“ случајот го пријавиле вчера во 11.05 часот во СВР Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Извор: https://plusinfo.mk/

Views: 113

Posted in Несреќи при работа.