Работник паднал во каналот додека го чистел

Тетовец се повредил отако паднал додека го чистел каналот од реката во гостиварското село Вруток, вчера.

Работникот А.С.(54) од селото Долна Бањица, Гостиварско, бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

ИЗВОР:

Hits: 133

Posted in Несреќи при работа.