Повреден пожарникар додека гаснел пожар

Во тетовската полиција ноќеска е пријавен е пожар во куќата на 39-годишниот гостиварец О.З. на улица „Димитар Влахов“ во Гостивар.

– Пожарот целосно е локализиран, а при гаснењето на пожарот повреди задобил еден пожарникар, кој веднаш бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ каде му е укажана лекарска помош – изјави поартпаролот на тетовската полиција Марјан Јосифоски.

ИЗВОР:

Views: 133

Posted in Несреќи при работа.