Повреден градежен работник во гостиварското село Горјане

Во текот на вчерашниот ден околу 12 часот, изведувајќи градежни работи во атарот на гостиварското село Горјане, И.С.(35) од Гостивар, вработен во приватна фирма од Гостивар, се здобил со повреди на раката. И.С. пренесен е во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, соопшти МВР.

Извршен е увид од екипа од Полициската станица Гостивар.

ИЗВОР

Views: 158

Posted in Несреќи при работа and tagged , .