Повреден работник во фирма во Кавадарци

На 01.11.2019 во 08,30 часот од Општата болница Кавадарци во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека кај нив бил донесен С.С. (52) со повреди во пределот на левата рака, здобиени при работа во фирма во Кавадарци. Известен е трудов инспектор и се работи на расчистување на случајот.
Повреден работник во фирма во Кавадарци | opserver.mk

Views: 125

Posted in Несреќи при работа.